TAMA TAMIE

Nie wiem, kto pierwszy nazwał Czorsztyn Nibylandią. Nie wiem też - dlaczego o Tamie nie ma nic na wikipedii. A skoro nie ma tam - to znaczy, że nie ma nigdzie. W ten sposób Nibylandia rzeczywiście się urzeczywistniła.

Postanowiłem więc choć trochę tę lukę wypełnić. W Czorsztynie na Tamie byłem dwa razy - w roku 1991 i 1992. Dla niewtajemniczonych wyjaśnię - nie o samą tamę na Dunajcu chodzi, a o akcję TAMA TAMIE. Patrzycie teraz na Google Maps i widzicie Zalew Czorsztyński. Przed dwudziestu laty nie było go tam. Doliną pięknie meandrowała rzeka, na skale wznosiły się czorsztyńskie ruiny pamiętne powstaniem Kostki-Napierskiego. Była grupa ludzi, którym zależało, aby tak pozostało. To oni wymyślili "Tamę...". Ja pojawiłem się tam mniej lub bardziej przypadkowo. Tak się składa, że mam trochę zdjęć i wspomnień. Czasem lubię sobie na nie popatrzeć...

Temat zasługuje na osobną stronę. W USA właśnie powstaje jakaś praca naukowa na ten temat. Ja w tym miejscu planuję tylko stopniowo opublikować taki maleńki przyczynek.


CZORSZTYN 1991 - na dzień dobry
CZORSZTYN AD 1927
TAMA 1991 - fotki od CZITY
KOSZULKI
KAPLICZKA
TAMA 1991 - fotki od HUBERTA
ZANIM PRZYBYLI EKOLODZY 
TAMA TAMIE na Naszej Klasie
REMANENT W NIBYLANDII
TEGO KRAJOBRAZU JUŻ NIGDY NIE UJRZYCIE (1992) 
ZNAJDŹ RÓŻNICĘ
NA ZACHĘTĘ (fot. Techniczny)
TAMA NA WYKOPIE
TAMA w "Zielonych Brygadach"
FENOMENALNA PODRÓŻ W CZASIE - Kay Romeyko-Hurko
COŚ DRGNĘŁO W NIBYLANDII (fot. Techniczny)

* * *
Jeśli ktoś coś pamięta, rozpozna siebie na zdjęciach, ma jakieś fotki, wspomnienia, cokolwiek - proszę o kontakt:
krajarek@gmail.com


 fot. Techniczny :)