wtorek, 18 czerwca 2013

DWA ZAPROSZENIA

Czas leci. jeszcze nie opisałem wszystkich podróży z poprzednich wakacji, a tu już za progiem kolejna kanikuła. I kolejne wypad za południową granicę. Z tego co widzę w necie, Czeski Krumlow może zauroczyć.
Następny wpis będzie jednak mocno zagłębiowski. Mam nadzieję zdążyć jeszcze w czerwcu, a tymczasem dwa zaproszenia, powiedzmy - militarne.

FESTYN MUZEALNY

Tegoroczny, VI już nasz festyn muzealny, wraca niejako do korzeni i wzorem pierwszej edycji odbędzie się obok gmachu Sztygarki. A to dlatego, że otwieramy nasz Park Militrano-Historyczny REDUTA. Prace za oknem nabrały gwałtownego przyspieszenia, chłopaki w pocie czoła faszynują okopy, dziewczyny malują czołgi... Efekt powinien być widoczny za kilka dni. Wiadomość z ostatniej chwili jest taka, ze mamy SKOTa, wprawdzie nie tego, którego chcieliśmy, ale zawsze. Pojazd jest jeszcze w barwach Ochotniczej Straży Pożarnej, gdyż całe lata służył w OSP w Tucznawie. Wymaga drobnego remontu, ale w sumie to nasz drugi - obok T-34/85 - jeżdżący pojazd.

SKOT jeszcze przed remizą OSP w Tucznawie.

WYKŁAD O NSZ

Drugie spotkanie to wykład Leszka Żebrowskiego na temat podziemia niepodległościowego i żołnierzy wyklętych. jak na "czerwone Zagłębie" temat, powiedziałbym, niecodzienny.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza