niedziela, 7 listopada 2010

WOJKOWICE

W sprawie książki o Kazimierzu coś się wreszcie ruszyło - efekt powinien być widoczny za jakiś miesiąc czy dwa. Książka będzie ilustrowana fotografiami Krzyśka Michalskiego. Zrobił już jeden zjawiskowy album o Będzinie, do którego miałem ten zaszczyt napisać tekst. Teraz do mojego tekstu dodamy jego zdjęcia. Jaki będzie efekt? - zobaczymy.Tymczasem ukazała się książeczka wydana z okazji 50-lecia biblioteki w Wojkowicach (Komornych). Skan okładki powyżej, a jeśli kogoś bardzo ciśnie na zapoznanie się z dziejami szacownej instytucji, można pisać na maila, podeślę wersję pdf. Wersję drukowaną można oczywiście otrzymać w samej bibliotece. Na 26 listopada zaplanowane są obchody jubileuszu (wśród zaproszonych gości m.in. prof. Miodek).

3 komentarze:

  1. Z tego co pamiętam to powstała nawet już okładka wedle sugestii autora ale nie spodobała się politykom. Dobrze że chociaż Michał Anioł miał swobodę artystyczną, choć też się musiał użerać żebyśmy mogli podziwiać jego freski z Kaplicy Sykstyńskiej.

    OdpowiedzUsuń
  2. No tak, trwają właśnie prace nad nową wersja okładki. Zobaczymy jak będzie tym razem. Bo prace nad tą książką przypominają mi jako żywo orkę na ugorze. A Wydawca płacić nie chce, a wymagania ma, oj ma.

    OdpowiedzUsuń